2022 m. gruodžio 7 d.

Daugiafunkcis statinys Šilutės plente

Daugiafunkcis statinys Šilutės plenteBMC
2014-01-10 Mindaugas Aušra, Meridianas Nr. 3 AKTUALIJOS
Įprasta, kad kuo toliau nuo miesto centro, tuo miestas blankesnis, mažiau prižiūrimas, ne viena vieta netgi tampa pamiršta. Klaipėdos periferijose galima rasti nemažai akį rėžiančių statinių, ypač gyvenamuosiuose rajonuose. Pamačius neaiškios kilmės statinį kyla noras nosį nusukti į kitą pusę. Šilutės plente skiriamojoje juostoje tarp Šiaulių ir Statybininkų gatvių po didele parduotuvių tinklo „Iki“ reklama slepiasi griūnanti, šiukšliadėže pavirtusi betono krūva.

Iš tiesų stebina šio statinio būklė, tarsi į jį būtų įlėkusi transporto priemonė, o kabantys betono gabalai palikti likimo valiai. Sunkiai sąlyčio taškus randa ir statinio bei reklaminio stendo etika. „Iki“ reklama, kviesdama žmonės užsukti į parduotuvę, atkreipia dėmesį ir į neaiškų objektą. Klausimą kelia ir „Iki“ tinklo įvaizdžio pasirinkimas, ir keliama asociacija su pačia parduotuve. Parduotuvių tinklo įvaizdžio specialistai neatsakė į klausimus, kodėl buvo pasirinkta būtent tokia reklamos vieta. Žinoma, tokioje situacijoje stebina ir Klaipėdos miesto savivaldybės atsainumas: už bet kokią reklamą mieste mokama būtent savivaldybei, bet vietų priežiūra tampa tarsi ne miesto valdžios rūpesčiu.

Tiesa, norint sužinoti daugiau apie statinį, kreiptasi į miesto valdžią. Paklausta apie statinio kilmę ir istoriją Viešosios tvarkos skyriaus direktorė Kristina Vintilaitė liko nustebinta šios konstrukcijos egzistavimu ir pažadėjo jau kitą dieną ištirti situaciją. Pažadas įvykdytas – atsakymas gautas. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus Administracinių pažeidimų tyrimo poskyrio vyr. specialistas VigantasDanilavičius teigė, kad stengtasi išaiškinti, kam priklauso statinys ir kaip jis yra registruotas, bet informacijos gauta nedaug. „Šis statinys yra nebaigta statyti požeminė perėja. Iš viso buvo statomos trys, bet baigta yra ir veikia tik viena. Taip, perėjos ventiliacijoje yra labai daug šiukšlių, bet prieš imantis kažkokių veiksmų, reikia ištirti, kam šis statinys priklauso“, – komentavo V. Danilavičius. Iš tiesų keista, kad požeminė perėja priklauso ne pačiam miestui, o anoniminiam šeimininkui. Tokioje situacijoje kyla tam tikra anomalija – savivaldybės teritorijoje, gatvėje, pastatytas statinys, neturintis šeimininko. Tikriausiaiir rūpestis šia perėja dar ilgai nebūtų kilęs.

Beje, atidžiau pasižiūrėjęs į statinį supranti, kad tai nėra paprasta gelžbetoninių griuvenų konstrukcija, kuri kažin kada turėjo tapti požemine perėja. O jeigu statinyje yra duobė, tai į ją doras lietuvis turi būtinai ką nors įmesti. Vienas įmetė, kitas įmetė… Dabar ten jau šiukšlių ir dėvėtų padangų sankaupa. Labai patogi vieta vietiniams gyventojams atsikratyti šiukšlių. Eini į autobusų stotelę ir pakeliui į niekieno neprižiūrimą duobę išmeti šiukšles. Galima būtų sakyti, kad tai beveik genialus liberalių sprendimų rinkinys: miestas uždirba iš reklamos, laikydami stendą ant griuvėsių, reklamos užsakovai griuvėsiais traukia klientus, o gyventojai atsikrato šiukšlių pakeliui į autobusų stotelę. Tikriausiai viskas būtų idealu, jeigu ne baisu.

Naujausias numeris

ATSARGIAI, SKOLININKAI:

UAB “Gokartas“ Direktorius Darius Baltramiejūnas
UAB “Autojarus hidraulika“ Direktorius Remigijus Jasiūnas