2022 m. spalio 2 d.

Griūvantis parkas vis dar laukia pagalbos

Griūvantis parkas vis dar laukia pagalbosBMC
2014-01-10 Mindaugas Aušra, Meridianas Nr. 3 LAISVALAIKIS
Mėnraštis „Meridianas“ jau rašė apie Klaipėdoje šalia jaunimo centro esantį riedlenčių parką, kuris jau 2012 m. rudenį kėlė nerimą dėl saugumo.

Praėjus devyniems mėnesiams nuspręsta ir vėl pasidomėti parko situacija ir ar miesto valdžia pradėjo imtis konkrečių veiksmų. Klaipėdos jaunimo centro direktorius Aleksas Bagdonavičius ir Klaipėdos miesto savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorius Modestas Vitkus pasidalino naujausia veikla, susijusia su šiuo, pasirodo, ir ne visai pamirštu parku.

A. Bagdonavičius pabrėžė, kad parkas kaip ledas – pamažu nyksta, nyksta ir gali greitai visiškai išnykti: „Nykimas vyksta savaime. Riedlentininkai, riedutininkai ir dviratininkai važinėja, skiedros laksto, o mes tik renkame šiukšles.“ Anot Klaipėdos jaunimo centro direktoriaus, parkas nėra centro nuosavybė, todėl didesnė priežiūra negali būti teikiama, bet jau imtasi iniciatyvos ir pradėti rašyti projektai dėl naujo parko įrengimo, o ne remonto. Pasirodo, kad projektas yra rašomas ES lėšoms gauti ir tada parkas pereitų į jaunimo centro nuosavybę.

Iš tiesų, iš gautų lėšų bus stengiamasi padaryti visiškai naują parką su kokybiškomis medžiagomis, t.y. padaryti kažką panašaus į Klaipėdos Žaliąjį parką, nes vos pastačius šį parką atvažiavo specialistas iš Estijos ir nurodė, kad parkas yra sukonstruotas nekokybiškai, remontas jam nepadės. „Klausimas nėra paliktas likimo valiai. Rudenį nuėjome į savivaldybę prašyti lėšų remontui, bet mums pasakė, kad laisvų lėšų nėra, tada ir buvo sugalvota prašyti ES lėšų“, – komentuoja A. Bagdonavičius. Projektas turėjo būti paruoštas balandžio mėnesį, bet jaunimas nespėjo pateikti brėžinių ir projektas bus teikiamas vėliau. Jeigu jis bus priimtas, neaišku, kada bus skirtos lėšos. „Buvo kalba apie uždarymą, bet jaunimas to nenori, savivaldybė sako, kad jeigu reikia, tai tada uždarysime. Jaunimas prašo jį laikyti, nors išmontuoti labai greitai galima“, – pasakoja A. Bagdonavičius.

Pats projektas turi būti pateiktas nuo neformalios jaunimo grupės, bet, anot savivaldybės atstovų, parke dalis įrenginių jau yra suremontuota ir net yra pastatytos naujos rampos pagal jaunimo brėžinius. Vis dėlto jaunimas vis dar važinėja ir dėvi parko infrastruktūrą, todėl kaltės strėlės krypsta ir į jų pusę. Jaunimo reikalų koordinatorius Modestas Vitkus teigia, kad patys jaunuoliai nesilaiko saugumo reikalavimų. „Jie susistumdė rampas kaip nori, važinėja be apsaugų, tuo labiau važinėja ne tik riedlentininkai, bet ir kiti panašaus sporto mėgėjai. Negalima sakyti, kad parkas yra tausojamas“, – teigia M. Vitkus. Anot pašnekovo, patys jaunuoliai rengia brėžinius ir šiuo metu paraiška yra antroje rengimo stadijoje. Nustatyto termino šiam dokumentui nėra, bet esą yra stengiamasi viską padaryti kuo greičiau.

Tiesa, pats parkas buvo pastatytas pagal mobiliųjų telefonų ryšio bendrovės „Bitė“ projektą. Tai buvo susiję su jų programa ir rinkodara, bet pastačiusi parką įmonė, liaudiškai sakant, nusiplovė rankas. „Jiems atsisakant šio parko, išsireikalavome, kad kažkas būtų paremontuota, bet šiuo metu parkas šeimininko neturi ir juo domisitik jaunimas. Jis dalyvavo visame procese“, – pasakoja M. Vitkus. Taip pat, anot specialistų, yra sudėtinga pritaikyti parką tiek riedlentininkams, tiek dviratininkams, bet jaunimas privalo rodyti iniciatyvą ir numatyti, kokio būtent parko jiems reikia. Siekiant, kad parkas būtų naudojamas, privaloma ir ne tik jaunimo iniciatyva, bet ir savivaldybės pagalba, nors ši teigia, kad tiesiog verkti neužtenka.

Naujausias numeris

ATSARGIAI, SKOLININKAI:

UAB “Gokartas“ Direktorius Darius Baltramiejūnas
UAB “Autojarus hidraulika“ Direktorius Remigijus Jasiūnas