2022 m. spalio 2 d.

“Jūros vilkas” areštuotas Rusijoje

“Jūros vilkas” areštuotas Rusijoje
2014-10-02 Vakarų ekspresas VERSLAS
Rusijoje sulaikytas Lietuvos žvejybinis laivas “Jūros vilkas” areštuotas, jo kapitonas patrauktas administracinėn atsakomybėn, o advokatai paprašė paleisti laivą už užstatą. Sprendimą dėl užstato teismas priims kitą savaitę, sakė Lietuvos užsienio reikalų ministro atstovė spaudai. “Ikiteisminio tyrimo institucija šiandien nusprendė areštuoti laivą, kapitonas patrauktas administracinėn atsakomybėn. Advokatai padavė prašymą paleisti laivą už užstatą.

Sprendimą dėl užstato taikymo ir jo dydžio kitą savaitę priims teismas” sakė Rasa Jakilaitienė. Pasak jos, į Murmanską jau atvyko žvejybos įmonės advokatai, iki to laiko Lietuvos piliečiais rūpinosi konsulas. Lietuva teigia, kad Rusijos pareigūnai praeitą savaitę neteisėtai sulaikė “Jūros vilką” tarptautiniuose vandenyse. Iš 28 įgulos narių trys yra Lietuvos piliečiai, tarp jų – laivo kapitonas.

Taip pat vakar žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė paprašė Europos Komisijos atstovauti areštuoto laivo interesams šioje byloje. “Lietuva siekia apginti teisėtus žvejybos įmonės ir piliečių interesus, pasitelkdama į pagalbą Europos Komisiją, kuri atstovauja Europos Sąjungai Žvejybos šiaurės rytų Atlante komisijoje (angl. NEAFC)”, – teigė ministrė.

Pasak jos pranešimo, teritorija, kurioje laivas žvejojo ir buvo sulaikytas, yra komisijos administruojamoje žvejybos akvatorijoje. Komisijos narės yra 8 šalys – Danija, Norvegija, Islandija, Europos Sąjunga, Rusija, Kanada, Naujoji Zelandija ir Sent Kitsas ir Nevis.

Ministerija rengia išsamią informaciją Europos Komisijos jūrų reikalų ir žuvininkystės direktoratui – tikimasi, kad jis tarpininkaus sprendžiant nesutarimus su Rusija.

Lietuvos konsulas Sankt Peterburge Vytas Babravičius, antradienį susitikęs su “Jūros vilko” įgula, įsitikino, kad jai joks pavojus negresia, jūreiviams sudarytos galimybės susisiekti su artimaisiais.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovas pareiškė, esą šios šalies pasieniečiai lietuvių žvejybos laivą sulaikė teisėtai. “Galiu patvirtinti, kad Murmansko regiono Federalinės saugumo tarnybos (FSB) Pasienio tarnybos patrulių laivas centrinėje Barenco jūros dalyje aptiko su Lietuvos vėliava plaukiojantį žvejybinį laivą “Jūros vilkas”, kuris pažeidė vandens bioresursų žvejybos taisykles išskirtinėje Rusijos ekonominėje zonoje rugsėjo 18 dieną. Laive rasta apie 15 tonų nelegaliai sugautų krabų”, – pareiškė Rusijos URM atstovas Aleksandras Lukaševičius.

Jis taip pat tvirtina, esą “Vilnius sąmoningai ignoruoja faktą”, kad Lietuvos laivo kapitonas atliekant patikrinimą pabandė išvesti laivą į Norvegijos išskirtinę ekonominę zoną, laikydamas laive Pasienio tarnybos inspektorių grupę. “Dėl to mūsų pasieniečiams, kurių veikla visiškai suderinta su tarptautinės teisės normomis, teko persekioti laivą pažeidėją, kol dar neataušę pėdsakai”, – rašoma A. Lukaševičiaus pareiškime.

Barenco jūroje žvejojęs laivas “Jūros vilkas” buvo sulaikytas š.m. rugsėjo 19 d. Dėl šių veiksmų į Lietuvos URM buvo iškviestas Rusijos ambasadorius, Rusijai išsiųsta nota.

Naujausias numeris

ATSARGIAI, SKOLININKAI:

UAB “Gokartas“ Direktorius Darius Baltramiejūnas
UAB “Autojarus hidraulika“ Direktorius Remigijus Jasiūnas