2021 m. spalio 21 d.

Klaipėda ruošiasi burlaivių šventei

Klaipėda ruošiasi burlaivių šventeiBMC
2015-03-19 Denisas Nikitenka, Lietuvos žinios AKTUALIJOS

Vasaros pradžioje uostamiesčio laukia neeilinis įvykis – į Klaipėdą vėl atplauks didieji burlaiviai, paprastai pritraukiantys minias smalsuolių ir buriavimo entuziastų. Tarptautinės organizacijos “Sail Training International” rengiama “Baltic Tall Ships Regatta 2015″ birželio 5-8 dienomis vyks pirmą kartą, o Klaipėda pasirinkta kaip starto uostas. Atplaukti į Lietuvos uostamiestį jau sutiko 20 burlaivių įgulos, iš viso laukiama maždaug 30 laivų. Jie švartuosis kruizinių laivų terminale. Regatos starto šventė sutaps su XXI Klaipėdos pilies džiazo festivaliu, todėl pirmasis vasaros savaitgalis uostamiestyje žada būti itin įspūdingas.

Galės patekti į vidų

Pastarąjį kartą Klaipėdos krantines didieji burlaiviai puošė 2011 metais, kai uostamiestyje prasidėjo „The Culture 2011 Tall Ships Regatta“. Šiemet gražuoliai burlaiviai vėl rinksis prie Dangės žiočių. Anot viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ tarptautinių projektų koordinatorės Violetos Ulevičienės, šiais metais laivai lenktyniaus tarp dviejų uostų: išplauks iš Klaipėdos, o finišuos Lenkijoje, Ščecino mieste. Mūsų šaliai atstovaus du laivai: jachta „Lietuva“ ir mokomasis Klaipėdos universiteto burlaivis „Brabander“. „Kruizinių laivų terminale švartuotis apie 30 įvairių tipų burlaivių iš visos Europos. Jau žinome, kad atplauks laivai su Nyderlandų, Lenkijos, Rusijos vėliavomis. Bus ir pačių didžiausių, A klasės, burlaivių, pavyzdžiui, klaipėdiečiams gerai pažįstami „Kruzenshtern“ ar „Dar Mlodziezy“. Atplauks ir vienas garsiausių Nyderlandų burlaivių “Gulden Leeuw”. Todėl tikrai džiugu, kad po ketverių metų pertraukos miestą vėl papuoš burės, bus į ką akis paganyti“, – pasakojo V. Ulevičienė. Žmonės galės ne tik grožėtis burlaiviais nuo krantinių, bet ir patekti į jų vidų. Įgulos paprastai rengia atvirų durų dienas ir mielai priima smalsuolius. Jau baigta formuoti ir 60 savanorių komanda. Jaunimas padės organizatoriams priimti laivų įgulas, rūpintis jų laisvalaikiu, lydės į įvairius renginius mieste. „Šiauriniame rage vyks mugė, o šeštadienį – įspūdingas visų burlaivių įgulų paradas Klaipėdos gatvėmis. Burlaivių komandos paprastai prisistato labai išradingai ir linksmai, pasipuošia spalvinga atributika, žygiuoja nešdamosi muzikos instrumentais“, – kalbėjo V. Ulevičienė.

Organizuos loteriją

Regatoje dalyvaus vien mokomieji burlaiviai, todėl vienas pagrindinių septynias dienas truksiančių varžybų Baltijos jūra tikslų – ugdyti jaunimą. Anot V. Ulevičienės, kiekvienas vyresnis nei 15 metų entuziastas gali išsipirkti vietą viename burlaivių ir kartu su įgula dalyvauti lenktynėse. „Suma nėra maža – 700 eurų vienam žmogui. Tačiau tai kaina už nepakartojamus įspūdžius tikrame istoriniame burlaivyje. Priimdami bendrakeleivius laivų valdytojai kompensuoja nuostolius, patirtus lankantis uostuose, dalyvaujant regatose. Patekę ant denio jie tampa visaverčiais įgulos nariais: ir plauna, ir gamina valgyti, ir kelia bures, ir laiko šturvalą. Iš Lietuvos tikrai bus ne vienas žmogus, kuris plauks ir dalyvaus regatoje“, – tikino pašnekovė. Tokios kelionės bilietus paprastai išperka įvairios organizacijos, firmos savo darbuotojų vaikams. Bet šiemet laimė nusišypsos ir tiems, kurie negali sau leisti mokėti 700 eurų arba neranda rėmėjų. „Per vieną iš televizijų bus organizuojama loterija. Užduosime su jūrine tematika susijusius klausimus, o teisingai atsakusieji į juos dalyvaus loterijoje. Taip planuojame išplatinti 5-7 bilietus. Tad kai kam pavyks visiškai nemokamai patekti į regatą ir pasisemti neįkainuojamos patirties tikrame burlaivyje“, – intrigavo „Klaipėdos švenčių“ atstovė.

Didis grožis

Į Klaipėdą birželio 5-ąją, penktadienį, atplauksiantys “Baltic Tall Ships Regatta” burlaiviai ir jų įgulos praleis čia visą savaitgalį, o prie starto linijos rikiuosis pirmadienio rytą. Vaizdas, kai laivai išplaukia pro uosto vartus, taip pat vertas dėmesio, nes atviroje jūroje jie iškelia bures ir atsiskleidžia visu savo grožiu. 2011-aisiais burlaivių išlydėtuvės sulaukė neregėto anšlago – ant šiaurinio molo Melnragėje nebuvo kur musei nutūpti, taip tirštai jį buvo apgulę fotoaparatais ir vaizdo kameromis “apsiginklavę” smalsuoliai. Teigiama, jog “Baltic Tall Ships Regatta” taps generaline dar masiškesnių lenktynių “The Tall Ships Races” repeticija. Šios regatos burlaiviai mūsų uostamiestyje turėtų finišuoti 2017-aisiais, kai Klaipėda švęs 765 metų gimtadienį.

Naujausias numeris

ATSARGIAI, SKOLININKAI:

UAB “Gokartas“ Direktorius Darius Baltramiejūnas
UAB “Autojarus hidraulika“ Direktorius Remigijus Jasiūnas