2022 m. gruodžio 10 d.

„Meridianas“ – patikimose rankose

„Meridianas“ – patikimose rankose
2012-10-24 Denisas Nikitenka, Lietuvos žinios PAVELDAS
Uostamiesčio vizitine kortele laikomas dešimtmečius prie Biržos tilto praeivių akis džiuginantis burlaivis „Meridianas“ Baltijos dugne nebus palaidotas. Ankstesnis ilgametis barkentinos savininkas, teisininkas Artūras Žičkus po pasipylusios kritikos dėl laivo tolesnio likimo kapituliavo ir atidavė jį dviem garsiems uostamiesčio verslininkams.

Klaipėdos jūrinio miesto simbolio burlaivio „Meridianas“ paramos fondo valdytojais ir laivo savininkais tapo verslininkas Aidas Kaveckis bei jūrų krovinių kompanijos „Bega“ generalinis direktorius Aloyzas Kuzmarskis.

Atskleidė skolą

Diskusijos dėl „Meridiano“ likimo itin paaštrėjo šį rudenį paaiškėjus, kad apverktinos būklės burlaivį valdantis fondas turi didelių skolų, apie kurias tuometis fondo vadovas A.Žičkus nekalbėjo. Fondui buvo reiškiamos pretenzijos, kad jis nėra viešas, neaišku, kaip naudojami burlaiviui skiriami pinigai, tarp kurių – paprastų žmonių aukos. Spalio pradžioje A.Žičkus metė paskutinę kortą – kreipėsi į Vyriausybę dėl leidimo nuskandinti „Meridianą“ Baltijos jūroje. Vietoj teigiamo atsakymo A.Žičkus gavo antausį: premjeras Andrius Kubilius kelioms žinyboms pavedė rasti būdų išsaugoti burlaivį ateities kartoms, nors laivas neseniai paskubomis ir skandalingai buvo išbrauktas iš Kultūros vertybių registro. Naujasis fondo direktorius A.Kaveckis LŽ informavo, kad fondas įvairiausioms institucijoms, įmonėms iš tiesų yra skolingas net apie 180 tūkst. litų, nors pačiame „Meridiane“ jau daug metų nebuvo vykdoma jokia ūkinė veikla.

Plukdys remontuoti

Apie artimiausius planus LŽ pasiteiravus A.Kuzmarskio, jis teigė, jog iki žiemos pradžios laivas bus nuplukdytas į sausą doką remontuoti. „Meridiano“ būklė labai bloga, todėl jam reikia kuo skubesnės pagalbos. Iki Naujųjų metų laivas bus nutemptas ir remontuojamas, o į savo įprastą vietą prie Biržos tilto grįš, tikėkimės, vasarą“, – sakė „Begos“ vadovas. Restoranų tinklo savininkas A.Kaveckis tikino, jog visos fondo skolos bus padengtos, o laivas bus suremontuotas, jame ketinama įrengti ekspoziciją jūrine tematika ir restoraną. „Pažadame, kad „Meridianas“ bus išsaugotas ateities kartoms. Kol kas negalime kalbėti, kiek laiko teks burlaivį remontuoti, nes ekspertizės parodė, kad jo būklė prastesnė, nei manyta iki šiol. Taip pat dar sunku pasakyti, koks restoranas bus „Meridiane“. Manome, kad laivas turėtų atlikti ir edukacinę funkciją, ir būti noriai lankomas žmonių“, – teigė verslininkas. Uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas svarstė, kad dabar reikėtų kalbėti ne apie „Meridiano“ nuskandinimą jūroje, ko pageidavo A.Žičkus, o visų nesutarimų ir diskusijų pabaigą. „Tikrai galiu pasakyti, kad atsiradus naujiems barkentinos savininkams nebebus kliūčių pasirašyti bendradarbiavimo sutartį ir su merija. Manome, kad bus rasta būdų ir finansiškai prisidėti prie burlaivio išsaugojimo, jo ekploatavimo per savivaldybės valdomas įmones. A.Žičkaus vykdytas šantažas dėl laivo nuskandinimo jūroje pasitarnavo kaip katalizatorius parodyti savo iniciatyvą verslininkams“, – teigė meras. „Meridianas“ niekada nepriklausė savivaldybei ir, matyt, netaps jo dalininke pasikeitus savininkams, nes tai draudžia įstatymai. „Bet mes tikrai rasime kitų formų prisidėti prie burlaivio išsaugojimo, nes dabar „Meridianas“ – patikimose rankose“, – pabrėžė uostamiesčio vadovas.

Naujausias numeris

ATSARGIAI, SKOLININKAI:

UAB “Gokartas“ Direktorius Darius Baltramiejūnas
UAB “Autojarus hidraulika“ Direktorius Remigijus Jasiūnas