2022 m. gruodžio 7 d.

Klaipėdoje lankosi užsienio karinių laivų vadai

Klaipėdoje lankosi užsienio karinių laivų vadai
2015-05-08 Ieva Liškevičiūtė, Klaipėda AKTUALIJOS

Lietuvos teritoriniuose vandenyse vyks didelio masto tarptautinės jūrinės pratybos „Baltijos tvirtovė 2015“ (Baltic Fortress). Šia proga Klaipėdoje vieši karinių laivų ir junginių vadai.

Kasmetinėse pratybose „ Baltijos tvirtovė 2015“ dalyvaus Baltijos šalių karinių laivų junginio BALTRON ir NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginio laivai.

Keturias dienas praktikuosis daugiau nei 20 karinių vienetų (laivų ir katerių) ir tris tarptautinius štabus sudarantys karininkai iš aštuonių skirtingų šalių: Belgijos, Estijos, Latvijos, Vokietijos Lenkijos, Norvegijos, Olandijos ir Didžiosios Britanijos.

Pratybose dalyvausiantys užsienio karinių laivų vadai penktadienį susitiko su uostamiesčio meru Vytautu Grubliausku.

Vizito rotušėje metu meras pažymėjo, kad įvertinus šiandienos geopolitinę situaciją, prie Lietuvos krantų vyksiančios bendros NATO pratybos yra svarbus signalas, skelbiantis apie šios organizacijos šalių vienybę ir pasiruošimą užtikrinti visų jai priklausančių valstybių narių saugumą.

Pirmadienį Baltijos jūroje prasidėsiančios karinės pratybos „ Baltijos tvirtovė 2015“ vyks iki š.m. gegužės 14 d.

Iki tol klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės galimybę savaitgalį aplankyti septynis karinius laivus, prišvartuotus Klaipėdos Kruizinių ir karo laivų krantinėse.

Karinių pratybų metu bus atliekami manevravimo, šaudymo į jūros ir oro taikinius, kovos su nestandartinėmis priemonėmis, taip pat išminavimo, laivų sulaikymo jūroje, paieškos ir gelbėjimo bei pagalbos suteikimo veiksmai.

Pratybose dalyvaujantys štabo karininkai turės puikią progą panaudoti savo žinias ir patyrimą bei tobulėti, taip pat reaguojant į besikeičiančią situaciją valdyti karinių laivų junginius, vykdyti karines operacijas jūroje pagal pratyboms numatytą hibridinio karo scenarijų.

Prasidėjus pratyboms bus sustiprintas Lietuvos teritorinių vandenų ir išskirtinės ekonominės zonos patruliavimas, vykdomas jūros dugno žvalgymas, ieškant jūrinių minų.

Naujausias numeris

ATSARGIAI, SKOLININKAI:

UAB “Gokartas“ Direktorius Darius Baltramiejūnas
UAB “Autojarus hidraulika“ Direktorius Remigijus Jasiūnas