2022 m. gruodžio 10 d.

Mokesčių inspektoriai skaičiuos įmonių keliones ir jachtas

Mokesčių inspektoriai skaičiuos įmonių keliones ir jachtas
2013-03-23 Eglė Markevičienė, DELFI.lt AKTUALIJOS
Mokesčių inspektoriai pasidomės įmonių vadovais, kuriuos įtaria, kad jų asmeniniai poreikiai, susiję su poilsiu, pramogomis ar prabangos daiktais, tenkinami iš įmonės lėšų.

Artimiausius keturis mėnesius aktyvių kontrolės veiksmų sulauks ne mažiau kaip 100 rizikingiausių įmonių, jos bus nustatytos inspekcijos turimą informaciją.

„Mokesčių administratorius tikrins, ar įmonės savo veikloje tikrai naudoja įsigytas jachtas, katerius, sniego motociklus, ginklus, nardymo įranga, baseinus, ar įvykusios prabangios kelionės į užsienį tikrai buvo komandiruotė, o ne įmonės vadovų atostogos su šeima”, – teigia Valstybinės mokesčių inspekcijos Didžiųjų mokesčių mokėtojų stebėsenos ir konsultavimo departamento direktoriaus pavaduotoja Indrė Ščeponienė.

Inspekcija pažymi, kad įmonės įsigyjamas turtas tiesiogiai ar netiesiogiai turi dalyvauti uždirbant subjekto pajamas. Jeigu išlaikyti tokį turtą, palyginti su jo teikiama nauda, yra nuostolinga, mokesčių administratorius tai galėtų vertinti kaip vieną iš aplinkybių, pagrindžiančių turto panaudojimą privatiems poreikiams tenkinti.

Naujausias numeris

ATSARGIAI, SKOLININKAI:

UAB “Gokartas“ Direktorius Darius Baltramiejūnas
UAB “Autojarus hidraulika“ Direktorius Remigijus Jasiūnas