2023 m. birželio 8 d.

Neatpažintas objektas Klaipėdos mieste

Neatpažintas objektas Klaipėdos mieste
2013-02-20 Mindaugas Aušra, Meridianas Nr. 2 AKTUALIJOS
Tikriausiai šiais laikais keista girdėti, kad mieste atsirastų toks objektas, kuris niekam nepriklausytų arba priklausytų, bet net valdininkija nežinotų, kam.

Šeši į mažą kalną įleisti gelžbetoniniai rezervuarai. Kas tai: miražas ar realus objektas? Vienuose rezervuaruose vanduo, kituose – neatpažintas skystis. Objektas ne taip sunkiai randamas, nors toliau gyvenantys objekto kaimynai apie jį gali ir nežinoti. Tiesa, Nemuno gatvėje liko tik vienas gyvenamasis namas, kurio tikriausiai greitai neliks, bet tai nekeičia fakto ir neišsklaido paslapties. Nors paslaptingasis objektas, esantis šalia uosto teritorijos ir galbūt keliantis grėsmę ne tik miestui, bet ir uostui, turi mažai kaimynų, iš Minijos gatvės pusės stovi prabangūs gyvenamieji namai. Ar paslaptingo objekto kaimynystėje įsikūrusių nuosavų namų jaunesnieji gyventojai nepatrauks ant nežinomo kalno? Rezervuarų gali būti bet kokioje įmonėje, jeigu jiems būtų garantuota apsauga. Į šalia beveik baigiamo statyti daugiaaukščio pastato ir buvusio restauruojamo kino teatro „Aurora teritoriją patekti sunku, ji aptverta tvora. Bet labai lengva patekti prie mįslingų rezervuarų, ant kurių laisvai galima užlipti specialiais metaliniais laiptais ir, pavyzdžiui, netyčia paslysti ir nukristi į giluminį šulinį.

Niekieno žemė

Ši pamiršta miesto dalis atsidūrė tarsi baltojoje zonoje. Aišku, jog tai Klaipėdos miesto dalis, esanti ne tik šalia uosto teritorijos, bet ir šalia gyvenamųjų namų. Kyla įvairiausių įtarimų ir spėlionių: gal tai pamirštas karinis objektas, kuris kaip ir apgriuvę bunkeriai Girulių pajūryje yra paliktas likimo valiai? Pasidaro nejauku, kai pamatai į priešingą pusę nukreiptus miesto valdininkų žvilgsnius. Ar tai abejingumas? Atrodo, kad kiekvienas miesto kvadratinis metras pamatuotas, įvertintas, nupirktas ar valdžios saugomas. Bet pasirodo, kad atsiranda tokių žemės sklypų, kurių ne tik kad niekam nereikia, bet apie jį net ir nežinoma. Norisi galvoti, kad tai galėtų būti sovietinių laikų pamiršta Klaipėdos miesto vandenvietė, kuri turėtų priklausyti bendrovei „Klaipėdos vanduo“. Pasiteiravus generalinio direktoriaus Leono Makūno, jis patikino, kad įmonei „Klaipėdos vanduo“ jokie statiniai Nemuno gatvėje nepriklauso ir apie jokių rezervuarų egzistavimą jam nėra žinoma. Klaipėdos miesto savivaldybės statinių priežiūros poskyrio vedėjai Galinai Čichun sužinoti apie tokį objektą buvo neįprastai įdomu, tarsi jo ir nebūtų buvę. Kalbinta G. Čichun neslėpė sumišimo, vardijo žinomus Nemuno gatvės statinius ir žemės plotus. Bet ji niekaip negalėjo įsivaizduoti rezervuarų, kurių ji taip ir neprisiminė. „Aš net nežinau tokių. Esu labai nustebusi, net neaišku, kam ta teritorija priklauso. Tikrai nežinau ir nemačiau, nes teritorija iš vienos pusės yra aptverta. Reikia važiuoti žiūrėti, kas tai yra ir kieno šie objektai“, – stebėjosi G. Čichun.

Viešbučio kaimynystėje

Nemuno gatvės pradžioje baigiamas statyti viešbutis, kurio viršutiniuose aukštuose apsigyvenę miesto svečiai galės grožėtis ne tik atsiveriančiu vaizdu į Kuršių marias, bet ir į teritoriją su šešiais neatpažintais rezervuarais. Kad tai Klaipėdos miesto valdininkų neatpažintas objektas, jiems apie tai nebus aiškinama. Statybų bendrovės „Mitnija“ projektų vadovas, atsakingas už naujo viešbučio statybą, Audrius Petrėtis teigia, kad rezervuarai buvo ir jam kritę į akį, bet užsakovai niekada tokiu vaizdu nesirūpino. Gal miesto svečiai, kaip ir Klaipėdos valdžia, sugebės nusisukti į kitą pusę ar net nusifotografuoti prie paslaptingojo objekto ir miesto baltosios dėmės? Neatpažinti objektai iki šiol niekam klausimų nekėlė ir tikriausiai nekels bent jau iki pirmų tragiškų įvykių.

Naujausias numeris

ATSARGIAI, SKOLININKAI:

UAB “Gokartas“ Direktorius Darius Baltramiejūnas
UAB “Autojarus hidraulika“ Direktorius Remigijus Jasiūnas