2021 m. spalio 21 d.

Nyksta Lietuvos jūrų laivynas

Nyksta Lietuvos jūrų laivynas
2013-02-09 Marija Gabrienė, LTV laida „Panorama“ VERSLAS
Prieš daugiau kaip dešimtmetį pradėjęs nykti Lietuvos jūrų laivynas neatsigauna. Tiek mažai jūrų laivų, kiek jų užregistruota šių metų sausį, Lietuvoje dar nebuvo.

Nors per praėjusius metus įregistruoti keturi nauji – vienas žvejybos, vienas krovininis ir du nebaigti statyti laivai, iš Lietuvos jūrų registro pernai išregistruota 15 laivų. Šių metų sausio duomenimis, su Lietuvos vėliava plaukioja tik 110 laivų, nors 2000-aisiais buvo beveik 250 laivų.

„Didžiausias laivyno sumažėjimas buvo 2005 m. Buvo išregistruota apie 30 žvejybos laivų. Tai susiję su tuo, kad būtent tais metais žvejybos laivų savininkai gavo ES struktūrinių fondų paramą, kad atsisakytų žvejybos verslo“, – sako Saugios laivybos administracijos Laivų registravimo skyriaus vedėja Eglė Petrauskienė.

Nemažai laivų Lietuva neteko žlugus įmonei „Jūra“. Ir nors daugelis jų plaukiojo su kitų šalių vėliavomis ar buvo supjaustyti, tik užpernai, pasikeitus įstatymams, jie išbraukti iš registro. Laivų skaičių mažino ir krizė.

Saugios laivybos administracijos atstovų teigimu, pakilimo pasaulinė laivų rinka laukia 2015-aisiais, tačiau ji esą tiek perpildyta, kad naujų laivų poreikio kol kas nėra.

Naujausias numeris

ATSARGIAI, SKOLININKAI:

UAB “Gokartas“ Direktorius Darius Baltramiejūnas
UAB “Autojarus hidraulika“ Direktorius Remigijus Jasiūnas